Reference

reference

"Na úvod musím říct, že Bětku jsem u svého porodu bohužel neměla, protože jsem již dříve měla domluvenou porodní asistentku. Stejně jsem ale jejích služeb ráda využila. Konzultovala jsem s ní svůj porodní plán a radila se ohledně všeho, co mě může potkat.

Nejvíc mi jako prvorodičce ale pomohla po porodu. Můj čerstvě narozený syn totiž buď spal a nebo plakal, ale v každém případě byl hodně neklidný. V noci se budil snad dvacetkrát a já přes den nebyla schopná ničeho. Bětka okamžitě přijela i s obědem, ukázala mi, jak si malého na sebe zašátkovat (čímž mi uvolnila ruce), uklidnila mě, poradila a podělila se o své mateřské zkušenosti (látkové pleny, bezplenková metoda, kojení atd.). Takhle to vypadá jako maličkosti, ale věřte, že zmatená, unavená a brekem frustrovaná prvorodička přesně tohle potřebuje:)

Je skvělé mít poporodní dulu – zejména, když jsou všichni vaši příbuzní 300 km daleko a vy jste zavřená s plačícím dítětem sama v bytě. Navíc já dost bojovala s tím přiznat své mámě, že něco nevím nebo nezvládám (ve spoustě věcí by mi ani poradit nemohla, protože je nezná).

S Bětkou mi vyhovovala naše věková spřízněnost a podobný pohled na péči o dítě – zkrátka jsem měla pocit, že mi radí a pomáhá vysoce kvalifikovaná kamarádka a ne zdravotnický personál. Stále jsme v kontaktu (čas od času ji bombarduju zoufalými dotazy:)) a doufám, že můj příští porod už proběhne s ní."

Eva B.
maminka Kryštůfka

"Kdo jen trochu váhá, hledá rady, určitě Betty kontaktujte. Moc mi pomohl telefonát den před termínem porodu, tolik rad, co jsem využila při porodu, to uklidnění, dodání odvahy. Vděčím za porod 4,4 kg miminka bez poranění Betty, prostě doporučuji."

Jana Š.
maminka Dominika

"Betty je přímo anděl, anděl tady na zemi. Musím říct, že jen díky její asistenci a podpoře jsem porodila přirozenou cestou a můj porod i celé těhotenství bylo krásné. Byla mi vždy “po ruce” ať už fyzicky, nebo na telefonu. Vždy mě vyslechla i během mých hormonálních výkyvů a pomohla mi se uklidnit a najít vhodné řešení.

U porodu mě po celou dobu kontrolovala a uklidňovala, dodávala mi hlavně sílu a energii porod dokončit bez medikace a zbytečných zásahů. Jsem jí neskutečně vděčná, a kdybych někdy chtěla druhé miminko, určitě budu kontaktovat právě Betty.

Po porodu mi ukázala, jak správně přikládat miminko k prsu a pomohla mi se rozkojit. Vysvětlila mi různé polohy při kojení a jak a kdy je použit, aby mi ulevily od nateklých a bolavých prsou. Pomohla mi i s netradiční polohou “svrchu” kdy mi tak miminko odpilo několik zatvrdlin z horní části prsa. Bez ní bych to vzdala okamžitě, protože jsem neměla kojení bez problému, strašně moc mě to bolelo, než si moje bradavky “zvykly”. Pomohla mi najít v kojení všechny výhody a vytrvat tak v úsilí kojit. Děkuji andílku..."

Adéla Š.
maminka Tiborka

"Betty mi velmi pomohla spoustou užitečných rad jak už v době před porodem, tak při nejistotě s kojením a péčí o miminko bezprostředně po propuštění z porodnice. Rozhodně bych neváhala kontaktovat ji znovu.

Uklidnila, poradila, její velmi pozitivní, chápavý a citlivý přístup zabránil mým zbytečným stresům, za což ji moc a moc děkuji. 🙂 Zároveň doporučuji na nic nečekat a poptat radu bez nějakého otálení, ta následná psychická pohoda za to opravdu stojí. :-)"

Petra R.
maminka Lindy

"Betty! Tohle jméno je pro mě synonymem jistoty, pomoci a laskavosti. S Betty jsme se společně potkaly už před porodem a shodly jsme se na tom, že v dnešní době se všechny ženy připravují hlavně na porod, ale to, co přijde po něm, už nikdo neřeší (dle mého názoru je šestinedělí mnohem důležitější a náročnější období). A to je obrovská škoda! Proto jsem chtěla mít ve svém okolí někoho, právě jako je Betty. Úžasnou osobu která, je vám nápomocná i v 11 večer, kdy s panikou řešíte novou situaci se svým novorozeným broučkem.

Naše šestinedělí s Edíkem bylo vlastně úplně v klidu v porovnání s dětmi v mém okolí. Ale i tak jsem skoro každý druhý den psala a volala a ujišťovala se a ptala se, zda je tohle, či ono normální, protože jako prvorodička si samozřejmě nejsem ničím jistá a vyleká mě každá odchylka od normálu.

Betty nám pomohla zvládnout nelehký začátek kojení, překonat zánět prsu, ucpaný slzný kanálek a vlastně i COVID. Je to úžasná osoba, která je ochotná dorazit k vám domů za jakékoli situace. Naslouchá, pohladí po duši, ujistí, že je vše v pořádku a poradí (ať už jde o maličkost, nebo opravdový problém). Díky Betty jsem jistější mámou! Za to moc děkuju!"

Žofie K.
maminka Edíka